Przekazanie kolekcji Mikołaja Jankowskiego do muzeum

Kolekcja fotograficzna Mikołaja Jankowskiego przekazana do muzeum

Muzeum Ceramiki składa serdeczne podziękowania pani Ewie Jankowskiej za przekazanie do zbiorów Działu Historii Miasta kolekcji fotograficznej męża – Mikołaja Jankowskiego, założyciela i prezesa bolesławieckiego oddziału Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego (1979-1981) oraz Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego (1981-2020). Pośród przekazanych przedmiotów znajdują się elementy wyposażenia ciemni, sprzęt fotograficzny, publikacje oraz negatywy i zdjęcia związane z licznymi działaniami realizowanymi przez BTF. W opracowaniu i skatalogowaniu przekazanych zbiorów będzie uczestniczył i wspierał naszych pracowników pan Janusz Moniatowicz, wybitny fotografik, członek ZPAF, aktywny członek BTF i wieloletni bliski współpracownik Mikołaja Jankowskiego.

Więcej o Mikołaju Jankowskim można dowiedzieć się z naszego artykułu opublikowanego w cyklu “Bolesławieckie środowisko fotograficzne” .