Zbliża się 28. Bolesławieckie Święto Ceramiki

Zbliża się największy i najpiękniejszy festiwal ceramiczny w Polsce – 28. Bolesławieckie Święto Ceramiki 2022. W tym roku pięciodniowe obchody odbędą się pod hasłem „A to Polska właśnie – ceramika bolesławiecka” i rozpoczną się w środę 17 sierpnia 2022 r. Będzie to nie lada gratka dla miłośników ceramicznych wyrobów z całego świata. Oprócz tradycyjnych targów ceramicznych, planowanych jest wiele aktywności podkreślających charakter festiwalu. Wśród nich warsztaty, pokazy, wystawy, giełda staroci oraz parada ceramiczna.

Muzeum Ceramiki wzorem ubiegłych lat przygotowało z tej okazji szereg interesujących działań i wydarzeń. Szczególnej uwadze polecamy w tym roku wystawę „Rzemiosło w kolorze. 30 lat działalności Manufaktury w Bolesławcu”, którą uroczyście otworzymy w Dziale Historii Miasta w sobotę 21 sierpnia. O innych atrakcjach przygotowanych dla naszych gości opowiemy już wkrótce w cyklu postów.

Odliczając dni do rozpoczęcia tego wyjątkowego festiwalu przypominamy, że na terenie miasta i powiatu bolesławieckiego działa ponad 30 zakładów ceramicznych różnej wielkości, które na malowniczym targowisku, zlokalizowanym na bolesławieckim rynku będą prezentować i sprzedawać swoje wyroby. Aby umilić oczekiwanie na sierpniowe świętowanie prezentujemy próbkę wytwórczości poszczególnych zakładów: Zakłady Ceramiczne “BOLESŁAWIEC”, Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego Bolesławiec, Manufaktura w Bolesławcu, Ceramika Artystyczna “Kaola” – Kaola Studio, Ceramika Bolesławiecka Czaja Sobieraj, Moja Faktoria Polish Pottery, Ceramika Bolesławiecka Kalich, Ceramika Zebra, Ceramika TYRCZ Bolesławiec, Pracownia Ceramiczna „Lapis Lazuli”, VRS Ceramics, Ceramika Artystyczna Dalia, MalDur Ceramika Bolesławiecka, Pracownia Ceramiki „Bolesławiec”/ Pottery from Poland, ceramika_anna, Ceramika Arkadia, GALIA Ceramika Użytkowa, Ceramika “Cerkaz”, Ceramika Andar, Ceramika Rose Barbara Kinaj, WR Ceramika, Zakład Ceramiczny „Cer-Gor”/ Sklep CerGor, CER Aniela, Ceramika „Czerniak”, Ceramika Millena, Ceramika Rutpol Rutyna Józef, Tryni Ceramika, „Manufaktura Ceramiczna” Andrzej Kowalczyk, Ceramika Artystyczna “Wiza” oraz Ceramika Bolesławiecka Freska.

Przybywajcie do Bolesławca! Czekamy na Was!