logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. muzeum jest nieczynne

Barbara Macuga – spotkanie autorskie

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Barbarą Macugą zatytułowane „Magiczne oblicza szkła”, które odbędzie się 5 sierpnia 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Dziale Historii Miasta bolesławieckiego muzeum. Rozmowa połączona będzie z kuratorskim oprowadzaniem po wystawie „Z fascynacji naturą. Twórczość Ireny Braszko i Barbary Macugi”, której wernisaż wpisano w majowe obchody Europejskiej Nocy Muzeów.
 
B. Macuga jest absolwentką Liceum Pedagogicznego dla Wychowawczyń Przedszkoli. Edukację kontynuowała w Studium Nauczycielskim w Legnicy oraz w Instytucie Plastyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Swoje życie zawodowe związała z lokalnymi szkołami, gdzie nauczała plastyki. Najpierw w Szkole Podstawowej w Parowej, następnie przez 32 lata w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu i kolejne 10 lat w Prywatnym Gimnazjum Żeglarskim. W pracy pedagogicznej propagowała wychowanie przez sztukę, proponowała liczne działania plastyczne umożliwiające uczniom swobodną ekspresję.
 
Uprawiała grafikę warsztatową i rysunek. Brała udział w przeglądach twórczości amatorów. Od kilku lat uczestniczy w zajęciach pracowni witrażu w bolesławieckim Młodzieżowym Domu Kultury, prowadzonych przez artystkę-plastyka Katarzynę Sas, gdzie tworzy witraże i mozaiki inspirowane bogactwem barw i motywów zaczerpniętych z natury.
 
Serdecznie zapraszamy!
Skip to content