Warsztaty ceramiczne i pokazy biżuterii w Muzeum Ceramiki w trakcie Święta Ceramiki

W trakcie Święta Ceramiki – w piątek i sobotę – Muzeum organizuje bezpłatne warsztaty rzemieślnicze. W ogrodzie Działu Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 odbywać się będą zajęcia ceramiczne, których tematem będzie wykonywanie makiety ratusza i kamienic bolesławieckiego Rynku. Na dziedzińcu Działu Historii Miasta przy ul. Kutuzowa przewidziano z kolei pokazy tworzenia biżuterii. Stanowisko warsztatowe Muzeum Ceramiki zostanie również rozstawione na bolesławieckim Rynku.

Dodatkowo w czasie Święta Ceramiki zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych Działu Historii Miasta oraz Działu Ceramiki, które będą czynne w środę i czwartek od 10.00 do 16.00, a od piątku do niedzieli od 10.00 do 18.00.