Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Bolesławiec wczoraj i dziś. Ostatnie dekady zamknięte w kadrze”

15 września (sobota) 2018 r. w Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa 14 ogłoszono wyniki konkursu „Bolesławiec wczoraj i dziś. Ostatnie dekady zamknięte w kadrze” zorganizowanego w ramach 26. Europejskich Dni Dziedzictwa.

Do konkursu, zorganizowanego przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu i Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera”, zgłosiło się 19 uczestników, których prace były rozpatrywane w dwóch kategoriach, dla amatorów i profesjonalistów. Jury w składzie: Andrzej Pytliński, Krzysztof Łukasiewicz, Barbara Glinkowska przyznało 4 nagrody oraz 7 wyróżnień. Przewodniczący jury – Andrzej Pytliński – omówił współczesne trendy fotograficzne oraz dokonał przeglądu zgłoszonych do konkursu zdjęć.

Laureatami konkursu zostali: w kategorii: amatorzy: I miejsce: Wiktoria Jędryczka, wyróżnienia otrzymali: Marcin Haraźny, Maria Licimińska, Kalina Śliwińska, Remigiusz Masiel; w kategorii: profesjonaliści: I miejsce: Grzegorz Sidorowicz, II miejsce: Piotr Sadowski, III miejsce: Roman Kowalski, wyróżnienia otrzymali: Grzegorz Matoryn, Bartosz Witaszczyk i Jerzy Paluszczyszyn.

Wręczeniu nagród towarzyszyła prezentacja „Bolesławiec w technice solarigrafii” przygotowana przez Grzegorza Sidorowicza oraz pokaz aparatów, którymi fotografie wykonano.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.