Muzeum Ceramiki na platformie Ceramic World Destinations

Bolesławiecka ceramika od dawna promuje nasz kraj oraz region na całym świecie. Miło nam poinformować, że ostatnio spotkaliśmy się z kolejnym tego przykładem, tym razem z USA.

Na mapie internetowej Ceramic World Destinations (CWD) zaznaczone są punkty, które z jednej strony prezentują globalną sieć miejsc o charakterze ceramicznym, a z drugiej otwierają nowe możliwości nawiązywania kontaktów, planowania podróży czy  promowania marki oraz eksplorowania światowego dziedzictwa ceramicznego.

Pomagają w tym dołączone informacje na temat charakteru działalności prowadzonej przez zaznaczone na mapie miejsca: fabryki, instytucje kultury, fundacje, szkoły oraz wszelkie inne organizacje zorientowane na ceramikę. W projekcie uwzględniono także informacje dotyczące m.in. programów rezydencji artystycznych i otwartych dla publiczności pracowni oraz udostępniono segment “Explore”, w którym można znaleźć gotowe pomysły na wyprawę w świat ceramiki czy zamieścić własne sprawdzone trasy i aktywności. Pomysłodawcą i opiekunem projektu CWD jest nowojorskie wirtualne muzeum Museum of Ceramic Art ( MoCA/NY). Organizacja ta stawia sobie za cel popularyzację wiedzy o ceramice poprzez wystawy, badania, edukację i stypendia.

Cieszy nas fakt, że bolesławieckie muzeum znalazło się na Ceramic World Destinations. To kolejny dowód na to, że ceramika bolesławiecka jest niezwykle popularna i jest jest jednym z najcenniejszych dóbr naszego regionu. Zapraszamy do odwiedzin: https://moca-ny.org/