Zaproszenie na prelekcję „Starke Frauen! / Silne Kobiety!”

Das Projekt wird aus Mitteln der Europäischen Union im Rahmen der Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung und mit Unterstützung der Euroregion Neisse realisiert.
Projekt jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Rozwoju Regionalnego przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Prelekcja „Starke Frauen! / Silne Kobiety!“ odbędzie się w dniu 24.09.2019 o godz. 14:00 w Granitabbaumuseum Königshainer Berge, ul. Dorfstraße 163 b, 02829 Königshain (Niemcy). Prelekcja zostanie przeprowadzona w języku polskim i niemeckim.

Przygotowana przy współpracy z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu wystawa pt. „Starke Frauen! / Silne Kobiety!“ przedstawia rolę kobiet w przemyśle kamieniarskim oraz rzemiośle ceramicznym. Wystawie towarzyszyć będzie prelekcja Anny Bober-Tubaj (Muzeum Ceramiki w Bolesławcu) oraz Anji Köhler (Schlesisch-Oberlausitzer Museumsverbund gGmbH), które poprowadzą kuratorskie oprowadzanie po wspólnej wystawie oraz przedstawią aktualny stan badań naukowych. Zapraszamy również do rozmowy i dyskusji z prelegentkami.

Wstęp na prelekcję jest bezpłatny.

Prosimy o rezerwację pod numerem 0049 35829 60329.