Zabawa i nauka na Święto Niepodległości w MPP 3

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień, który można świętować na różne sposoby. Nauczyciele Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 w Bolesławcu zaprosili nas ostatnio do udziału w projekcie, który oferował dzieciom nietuzinkową formę obchodów tego święta. Z przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia.

Podczas zajęć łączących zabawę z nauką, pracownik Muzeum Ceramiki w nieszablonowy sposób poprowadził dzieci przez meandry historii i symboli naszego narodu. Dzieci, które wcieliły się w rolę podróżników w czasie, poznawały ważne i radosne wydarzenia z historii Polski. Wspólnie odkrywaliśmy m.in., gdzie powstał pierwszy uniwersytet w Polsce i stołowaliśmy się na sławetnej uczcie u Wierzynka, spławialiśmy towary najsłynniejszą polską rzeką, tańczyliśmy na balu zorganizowanym w 1792 r. z okazji I rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a całą wyprawę w czasie zwieńczył udział w zaślubinach Polski z morzem, które odbyły się w 1920 r. Wszyscy świetnie się bawili.

Pragniemy podziękować dyrekcji oraz nauczycielom przedszkola MPP 3 za zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu oraz wzorową organizację i pomoc w prowadzeniu zajęć. Przeprowadzone warsztaty historyczne były tylko częścią świetnego projektu, jaki z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowało MPP3.