logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

“Rzemiosło w kolorze. 30 lat działalności Manufaktury w Bolesławcu”

Rozpoczynamy odliczanie do wernisażu jubileuszowej wystawy „Rzemiosło w kolorze. 30 lat działalności Manufaktury w Bolesławcu”, której kuratorem jest dr Magdalena Gazur – kierownik artystyczny, główny projektant i członek zespołu odpowiedzialnego za design firmy. Wernisaż odbędzie się w sobotę 21 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00 w Dziale Historii Miasta.

Wystawa prezentuje trzy dekady działalności bolesławieckiej Manufaktury. Eksponowane serie naczyń z charakterystycznymi dekoracjami w intensywnych barwach tradycyjnego kobaltu, czerwieni i zieleni są rozpoznawalne, nagradzane i doceniane przez klientów na całym świecie. Wystawa daje również niepowtarzalną możliwość podglądania emocjonującego procesu powstawania naczyń.

Na wystawie można będzie nie tylko obejrzeć film prezentujący życie Manufaktury od przysłowiowej „kuchni” ale również doświadczyć ceramiki wszystkimi zmysłami dotykając wszystkich produktów, które w procesie produkcji przechodzą przemianę w naczynia.

W muzealnych wnętrzach będzie można zobaczyć limitowaną, stworzoną specjalnie na obchody jubileuszu, edycję naczyń z odciskami palców ponad 100 malarek, które każdego dnia ręcznie stemplują kamionkowe naczynia.

Wystawie towarzyszy prezentacja prac ceramicznych Mateusza Grobelnego i Jacka Opały, którzy współpracują z bolesławiecką Manufakturą. Efektem współpracy są naczynia z serii Baltic i Ocean Mateusza Grobelnego oraz rzeźby inspirowane wzornictwem zakładu wykonane przez Jacka Opałę.

Zapraszamy do wspólnego świętowania i odwiedzenia wystawy!

Skip to content