Wyniki konkursu na najlepszą pracę magisterską

W dniu 18 grudnia 2010 r. w budynku Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 odbyło się ogłoszenie wyników Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec. Po zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami kapituła w składzie: prof. dr hab. Grzegorz Strauchold (Uniwersytet Wrocławski), prof. dr hab. Waldemar Tyc (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), prof. dr hab. inż. Robert Masztalski (Politechnika Wrocławska), Jerzy Zieliński (sekretarz miasta, UM Bolesławiec), Jacek Dudyński (główny specjalista w Wydziale Społecznym, UM Bolesławiec) postanowiła przyznać:

*I nagrodę (w wysokości 3 000 zł) Agacie Kozioł za pracę zatytułowaną „Promenada w Bolesławcu. Rozwój architektoniczny i urbanistyczny 1813-1945”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Agnieszki Zabłockiej-Kos na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego*

*II nagrodę (w wysokości 2 000 zł) Jarosławowi Babiaszowi za pracę zatytułowaną „Na błękitnym łuku” – rewitalizacja Przedmieścia Młyńskiego w Bolesławcu, napisaną pod kierunkiem dra inż. arch. Izabeli Mironowicz na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej*

*III nagrodę (w wysokości 1 000 zł) Tomaszowi Jaśkiewiczowi za pracę „Bolesławiecki węzeł kolejowy 1945-2005”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Elżbiety Kościk na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego*

W konkursie wzięły także udział prace:

Piotra Wójcika
Temat pracy – „Perspektywy rozwoju turystyki rowerowej w powiecie bolesławieckim”
Promotor – dr Elżbieta Nawrocka
Uczelnia – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze

Joanny Musiał
Temat pracy – „Rola strategii promocji w kształtowaniu wizerunku oraz rozwoju miasta, na przykładzie miasta Bolesławiec”
Promotor – prof. dr hab. Andrzej Kaleta
Uczelnia – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Nauk Ekonomicznych

Olgi Osuch
Temat pracy – „Dystrykt bolesławiecki do 1526 roku”
Promotor – prof. dr hab. Rościsław Żerelik
Uczelnia – Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych

Agaty Kubuś
Temat pracy – „Współpraca miast partnerskich na przykładzie Bolesławca Śląskiego w latach 1974-2008”
Promotor – prof. dr hab. Maciej Mróz
Uczelnia – Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Społecznych

Joanny Romańskiej
Temat pracy – „Wpływ ustaleń planu miejscowego na wartość nieruchomości na przykładzie gminy miejskiej Bolesławiec”
Promotor – dr. inż. Maria Hełdak
Uczelnia – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu poprowadził Sekretarz Miasta Jerzy Zieliński. Autorom prac, ich promotorom oraz członkom kapituły nagrody wręczył Prezydent Miasta Bolesławca Piotr Roman. Odbyła się także promocja publikacji pracy Agaty Kozioł, której wydanie było dodatkową nagrodą dla zwycięzcy konkursu. W uroczystej gali, oprócz uczestników konkursu, wzięli udział przedstawiciele kadry uniwersyteckiej: prof. dr hab. Agnieszka Zabłocka-Kos i prof. dr hab. Grzegorz Strauchold oraz przedstawiciele władz miejskich: Prezydent Miasta – Piotr Roman, Sekretarz Miasta – Jerzy Zieliński, Przewodniczący Rady Miasta – Józef Pokładek, Główny Specjalista w Wydziale Społecznym – Jacek Dudyński oraz Architekt Miasta – Piotr Żak.

*Publikacja Agaty Kozioł, która otrzymała I nagrodę w konkursie, jest do nabycia w obu budynkach Muzeum Ceramiki w cenie 10 zł.*