Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Bolesławiec wczoraj i dziś. Ostatnie dekady zamknięte w kadrze”

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu i Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera” zapraszają na ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego zatytułowanego „Bolesławiec wczoraj i dziś. Ostatnie dekady zamknięte w kadrze” zorganizowanego w ramach 26. Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędzie się 15 września (sobota) 2018 r. o godz. 12.00 w Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa 14 w Bolesławcu.

Po przeglądzie prac zgłoszonych na konkurs nastąpi prezentacja nagrodzonych zdjęć oraz wręczenie nagród tegorocznym laureatom. Wręczeniu nagród będzie towarzyszyła plenerowa wystawa „Bolesławiec w technice solarigrafii”, prezentująca prace fotograficzne Grzegorza Sidorowicza. Autor wystawy wygłosi też prelekcję na temat tej mało znanej techniki fotograficznej.

Tegoroczny temat konkursu wymagał przedłożenia przez uczestników fotografii własnego autorstwa, wykonanych współcześnie lub w okresie ostatnich 25 lat, ukazujących obiekty architektoniczne z terenu miasta Bolesławiec. Nadesłane prace rozpatrywane były w dwóch kategoriach – dla amatorów i profesjonalistów. Zgłoszone prace oceniało jury w składzie: Andrzej Pytliński, Krzysztof Łukasiewicz (SF „Camera”) oraz Barbara Glinkowska (Muzeum Ceramiki w Bolesławcu).