Od 17 czerwca w *holu Ratusza* można oglądać retrospektywną wystawę dotyczącą Telewizyjnego Turnieju Miast Bolesławiec-Sanok, który odbył się 27 kwietnia 1986 r. Na ekspozycji prezentowane są zdjęcia, dokumenty oraz pamiątki związane z tamtym wydarzeniem.
Wielu mieszkańców Bolesławca pamięta jeszcze emocje, jakie towarzyszyły Turniejowi. Było to wydarzenie na skalę kraju, w czasie którego bolesławianie udowodnili, że są zintegrowaną społecznością lokalną, która potrafi wspaniale się bawić i uczciwie rywalizować.
Turniej Miast, miał formułę zawodów, rozgrywanych jednocześnie w Bolesławcu i Sanoku. W poszczególnych konkurencjach uczestniczyły drużyny gospodarzy i gości, przybyłych do danego miasta. Były to zarówno zgłoszone wcześniej rodziny, delegacje z zakładów pracy, jak i przedstawiciele lokalnych władz. Wśród licznych konkurencji bolesławianie zapamiętali wyścigi aut ciężarowych, na masce których postawione były naczynia z wodą i sokiem. Należało tak przejechać pojazdem wytyczoną trasę, by wylało się jak najmniej płynu. W czasie turnieju rywalizowały ze sobą także rodziny, które miały do wykonania rozmaite zadania – np. zbicie skrzynki na kwiaty. Ponadto mieszkańcy zapamiętali konkurencję przenoszenia za pomocą dźwigu określonych przedmiotów oraz malowanie ceramicznych dzbanków.
Bolesławiec wygrał Telewizyjny Turniej Miast, co było dla mieszkańców niezwykłym wydarzeniem. Uczestnicy otrzymywali cenne, jak na tamte czasy nagrody, mieli również niepowtarzalną okazję posłuchać ciekawych występów, zintegrować się z innymi mieszkańcami. Udział w Turnieju przyniósł miastu rozgłos, a fakt, że pokazywano go w ogólnopolskiej telewizji, był dla niego wspaniałą formą promocji.
Wystawa to jedna z atrakcji Dni Miasta Bolesławiec 2011. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu w oparciu o materiały udostępnione przez Towarzystwo Miłośników Bolesławca oraz osoby prywatne. Organizatorzy pragną szczególnie podziękować za pomoc w organizacji wystawy: Dietrichowi Berndt, Zygmuntowi Brusile, Janowi Domaradzkiemu, Jadwidze Jarmołkiewicz, Pawłowi Kijewskiemu, Andrzejowi Kaziukowi, Danucie Nastalskiej, Wiesławie Olczyk, Piotrowi Romanowi, Jarosławowi Rutynie, Rudolfowi Smuszowi, Bogdanowi Stefanowskiemu.