Promocja publikacji „Trzebień i okolice. Historia i współczesność”

1 marca 2019 r. w Domu Ludowym w Trzebieniu odbyło się spotkanie promocyjne książki „Trzebień i okolice”, wydanej przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu na zlecenie Gminy Bolesławiec. Promocji, prowadzonej przez Beatę Widerę (GOKIS Bolesławiec), towarzyszyła wystawa fotograficzna Stanisława Graczyka, zatytułowana „Natura Trzebienia”.

Spotkanie rozpoczął występ grupy muzycznej „Metafora” w składzie: Małgorzata Suchcicka, Agnieszka Miszkiewicz, Magdalena Kuczyńska i Bogusław Weiss, która zaprezentowała teksty miejscowego pisarza – Ryszarda Adama Gruchawki, w muzycznej oprawie Bogusława Weissa. Publikację zaprezentował Roman Jaworski – zastępca Wójta Gminy Bolesławiec, który przekazał głos redakcji wydawnictwa – pracownikom Muzeum Ceramiki w Bolesławcu: Annie Bober-Tubaj, Tadeuszowi Orawcowi i Monice Czarnocie. Zespół redakcyjny omówił kulisy przygotowania publikacji oraz złożył serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, podkreślając, że bez ich udziału wydanie publikacji nie byłoby możliwe. Wiele interesujących informacji dotyczących historii Trzebienia i okolicznych miejscowości przedstawili również: Janina Kraczkowska oraz Krzysztof Zięcik.

Wszyscy licznie zgromadzeni goście spotkania otrzymali pamiątkowy egzemplarz publikacji oraz minikatalog wystawy fotograficznej.

Publikacja „Trzebień i okolice. Historia i współczesność” przygotowana pod redakcją Tadeusza Orawca przez zespół w składzie: Anna Bober-Tubaj, Monika Czarnota, Barbara Glinkowska, Anna Puk jest trzecią publikacją poświęconą poszczególnym miejscowościom Gminy Bolesławiec.

tekst i zdjęcia: Beata Widera (GOKiS Bolesławiec)/ Muzeum Ceramiki w Bolesławcu