Jak zostać Wikingiem? Zaproszenie na warsztaty do Muzeum Ceramiki.

Muzeum Ceramiki zaprasza na bezpłatne warsztaty związane z wystawą archeologiczną prezentującą jedną z najsłynniejszych osad Wikingów – Truso. Osada ta przez wieki była legendą Bałtyku – tajemniczym zatopionym miastem porównywanym z Atlantydą lub antyczną Troją.

Warsztaty odbędą się w dniach 16, 17 i 18 stycznia 2018 r. w godzinach 10.00-14.00 w Dziale Historii Miasta bolesławieckiego muzeum. Zajęcia rozpoczynać się będą o pełnych godzinach i trwać będą około 45 minut. Ostatnie zajęcia rozpoczną się o godz. 13.00.

Warsztaty będą poprzedzone krótkim zwiedzaniem wystawy, ze szczególnym uwzględnieniem takich tematów jak: budowa statków i ekspansja Wikingów, uzbrojenie wikińskiego wojownika, biżuteria związana z kręgiem ludów skandynawskich. Po obejrzeniu ekspozycji dzieci będą wykonywały tarcze wikińskie według zachowanych wzorów lub biżuterię inspirowaną odkrytymi na terenie Truso paciorkami i amuletami. Uczestnicy zajęć będą mogli prześledzić mapę podbojów Wikingów i wykonać schematyczne modele słynnych wikińskich statków – drakkarów, dzięki którym ekspansja była tak skuteczna i dalekosiężna.

Zainteresowane udziałem grupy prosimy o zgłaszanie się pod numerem telefonu: 75 644-22-00 lub mailowo: poczta@muzeum.boleslawiec.net. Wybór tematu zajęć odbędzie się po konsultacji z opiekunem grupy i zostanie dobrany do wieku dzieci. Zapraszamy serdecznie do wspólnej nauki i zabawy!