logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   kontakt | PL | CZ | EN

IV edycja „Rocznika Bolesławieckiego” już w sprzedaży

Można już nabyć IV tom „Rocznika Bolesławieckiego”, wydawnictwa poświęconego historii i współczesności Bolesławca i Ziemi Bolesławieckiej. Promocja z udziałem autorów i redaktorów Rocznika odbyła się 17 lipca 2012 r. w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza.

W „Roczniku Bolesławieckim 2011” zamieszczona jest ilustrowana kronika najważniejszych wydarzeń minionego roku oraz zróżnicowane tematycznie, przekrojowe artykuły dotyczące postaci i zjawisk związanych z miastem. W publikacji znajdują się teksty poświęcone m. in.: zasłużonemu dla Bolesławca ceramikowi prof. Tadeuszowi Szafranowi, początkom bolesławieckiego Muzeum, jednostkom rakietowym WP w Bolesławcu, telewizji lokalnej w Bolesławcu, wybranym bolesławieckim szkołom, 40-leciu zdobycia mistrzostwa Europy w boksie przez Ryszarda Tomczyka i oraz żywej do dziś pamięci o Kresach Wschodnich i zesłańcach Sybiru.

W Roczniku zaprezentowano także sylwetki znanych twórców bolesławieckich: Stanisława Borowskiego, Bronisława Wolanina, Edwarda Szuttera i Czesława Matyjewicza oraz bolesławian odnoszących sukcesy w różnych dziedzinach: Zdzisława Oszczędy (nanotechnologia), Jacka Pietraszkiewicza (oprogramowanie do nawigacji elektronicznej, Katarzyny Pranić (literacki debiut), Bartka Miarki (muzyka), Przemysława Filipowicza (reżysera i dokumentalisty) i Michała Twerda (malarza). W publikacji zamieszczone zostały także wspomnienia Anny Banieckiej, Franciszka Sarzyńskiego, Bohdana Pielińskiego i Tomasza Niewodniczańskiego. Ponadto znajduje się tu dział poświęcony zasłużonym dla miasta, nieżyjącym już bolesławianom. Na końcu publikacji zamieszczono recenzje powstałych w ubiegłym roku publikacji książkowych poświęconych miastu i Ziemi Bolesławieckiej.

Publikację można nabyć w obu działach Muzeum Ceramiki, Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej oraz bolesławieckich księgarniach. Do dnia 24 lipca 2012 r. będzie ona dostępna w promocyjnej cenie 30 zł. Prezentacja zawartości „Rocznika Bolesławieckiego 2011” oraz wcześniejszych edycji wydawnictwa jest dostępna na stronie http://www.rocznik.boleslawiec.pl.

Publikacja finansowana jest ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec oraz Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka. Wydawcą jest Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.


Godziny otwarcia
w dni świąteczne
w maju 2024 r.

1 maja (środa)
Święto Pracy

Muzeum Ceramiki

11.00-17.00

Centrum Dawnych Technik Garncarskich

nieczynne

Punkt Informacji Turystycznej

10.00-16.00

3 maja (piątek)
Święto Konstytucji 3 maja

Muzeum Ceramiki

11.00-17.00

Centrum Dawnych Technik Garncarskich

nieczynne

Punkt Informacji Turystycznej

10.00-16.00

19 maja (niedziela)
Zielone Świątki

Muzeum Ceramiki

nieczynne

Centrum Dawnych Technik Garncarskich

nieczynne

Punkt Informacji Turystycznej

nieczynne

30 maja (czwartek)
Boże Ciało

Muzeum Ceramiki

nieczynne

Centrum Dawnych Technik Garncarskich

nieczynne

Punkt Informacji Turystycznej

nieczynne

Skip to content