Goście z “Erasmusa” poznają Bolesławiec

Wtorkowe popołudnie upłynęło nam w międzynarodowym towarzystwie. Odwiedzili nas uczestnicy projektu „Do something good for yourself”, współorganizowanego przez Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 w Bolesławcu w ramach programu Erasmus+. Pomimo czasowego zamknięcia budynków muzeum, przygotowaliśmy dla gości z Węgier, Litwy, Grecji i Turcji kilka ciekawych  atrakcji, dzięki którym zapoznali się z historią naszego pięknego miasta oraz działalnością Muzeum Ceramiki.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy plenerowej, w której uczestnicy odkrywali miejsca zaznaczone na mapie i rozwiązywali zagadki. Jedna z mapek przybliżyła uczestnikom proces powstania bolesławieckiej promenady, druga z kolei, oparta na zagadnieniu odbudowy miasta po II wojnie światowej, ukazała uczestnikom ogrom zniszczeń, z jakimi musieli zmagać się pionierzy, którzy przybyli do Bolesławca w pierwszych powojennych latach. Po zakończeniu gry zaprosiliśmy naszych gości do Punktu Informacji Turystycznej, gdzie opowiedzieliśmy o ceramicznej historii Bolesławca. Uczestnicy wzięli również udział w interakcyjnym eksperymencie, w trakcie którego wykonali nietuzinkową pamiątkę. Mamy nadzieję, że nasi goście bawili się równie dobrze, jak my!

Bardzo dziękujemy Miejskiemu Przedszkolu Publicznemu nr 7 w Bolesławcu za zaproszenie i owocną współpracę. Polecamy się na przyszłość!