Tymczasowe zamknięcie budynków Muzeum Ceramiki

Dlaczego jeden z budynków muzeum jest zamknięty dla zwiedzających?

Obecnie Dział Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 jest zamknięty dla zwiedzających z powodu remontu nowej siedziby i planowanej w najbliższych miesiącach przeprowadzki. Zakończyliśmy remont budynku przy ul. Kutuzowa 14, który został przekształcony w Centrum Dawnych Technik Garncarskich (CDTG) i do którego serdecznie zapraszamy.

Wszystkich zainteresowanych wizytą w bolesławieckim muzeum przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość. Podejmowane przez nas działania mają na celu stworzenie nowej, atrakcyjnej ekspozycji multimedialnej łączącej historię miasta z dziejami lokalnej wytwórczości ceramicznej, którą planujemy udostępnić w pałacu Pücklera przy ul. Zgorzeleckiej 28/29 wiosną 2024 r. Poniżej podajemy informacje, jak obecnie funkcjonujemy.

Obecny sposób funkcjonowania Muzeum Ceramiki w Bolesławcu:
– Dział Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 jest nieczynny dla turystów.
– Dział Historii Miasta został przekształcony w nową atrakcję turystyczną – Centrum Dawnych Technik Garncarskich.
– sekretariat Muzeum Ceramiki przyjmuje interesantów w budynku przy ul. Mickiewicza 13,
– realizujemy usługi dla mieszkańców i turystów:
          – organizujemy wycieczki z przewodnikiem po mieście,
          – prowadzimy tematyczne warsztaty dla grup zorganizowanych (w Punkcie Informacji Turystycznej w Rynku oraz w Centrum Dawnych Technik Garncarskich),
          – kontynuujemy świadczenie usług archeologicznych i wydawniczych.

Kontakt: ul. Mickiewicza 13, 59-700 Bolesławiec, tel. 75 644 47 00, e-mail: poczta@muzeum.boleslawiec.net

Prace remontowe w pałacu Pücklera są współfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu “Kultura” (projekt Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych).

Prace adaptacyjne w budynku przy ul. Kutuzowa 14 współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 (projekt Centra dawnych rzemiosł na szlaku Via Fabrilis).