Znamy zwycięzców wakacyjnego fotomaratonu

W sobotę 30.07.2022 r. odbyło się spotkanie podsumowujące II fotomaraton „Z aparatem przez Bolesławiec”, podczas którego zaprezentowano wykonane przez uczestników fotografie oraz wręczono nagrody laureatom. Zadaniem uczestników było wykonanie 5 zdjęć będących wolną interpretacją 5 tematów, które uczestnicy otrzymywali co godzinę. W wydarzeniu wzięło udział 14 uczestników, w tej liczbie goście z zagranicy. Wykonane w czasie pięciogodzinnego fotomaratonu zdjęcia zostały poddane ocenie trzyosobowego jury w składzie: Janusz Moniatowicz – artysta fotografik, członek ZPAF (przewodniczący), Anna Bober-Tubaj – dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Renata Werla-Czochara – zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji UM Bolesławiec. W ocenie fotografii szczególną uwagę zwracano na kreatywność, oryginalność oraz indywidualne podejście do realizowanego tematu.

Zwycięzcą fotomaratonu został Piotr Koza, którego fotografie w tematach: Lato, lato, ech że ty!, Ceramiczny zawrót głowy i Portret pod słońce jury oceniło najwyżej. W temacie Autorska interpretacja numeru startowego nagrodzono Alexandra Voigta, a zdjęcie Roberta Pomichtera uznano za najlepsze w temacie Zaczrowane podwórka, odrobina romantyzmu. Uhonorowano również najmłodszych uczestników fotomaratonu – Bartosza Wojewódkę i Maję Wojtowicz.
Biuro fotomaratonu prowadzili: Krzysztof Jędrzejczyk i Grzegorz Sidorowicz (SF „Camera”) oraz Barbara Glinkowska (Muzeum Ceramiki w Bolesławcu). Nagrody, w postaci voucherów, ufundowali organizatorzy fotomaratonu, a nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika fotomaratonu – Jerzy Żydki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom fotomaratonu za wspólnie spędzony czas i serdecznie gratulujemy laureatom!