Norwegia, 2017 r.

Bolesławieckie środowisko fotograficzne

Katarzyna
Matoryn

Fotografie to dla mnie jedyne w swoim rodzaju pamiątki. Uwieczniam na nich miejsca, twarze, emocje, ulotne sytuacje, niepowtarzalne momenty. Bez pozowania, inscenizowania i ustawiania. Fotografuję, bo lubię przyglądać się światu i ludziom.

Katarzyna Matoryn jest nauczycielką aktywną zawodowo od ponad dwudziestu lat. Fotografowanie to dla niej hobby wypełniające krótkie chwile wolne od pracy, dające wiele satysfakcji i radości.

Od 2014 r. jest członkiem bolesławieckiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera”. Regularnie uczestniczy w plenerach i wystawach fotograficznych. Na koncie ma kilka nagród. Zdjęcia jej autorstwa zostały dwukrotnie zakwalifikowane do wystawy konkursowej Biennale Fotografii Górskiej. Był to cykle „Skalne miasto” (2016) i „Migawki z Norwegii” (2018).

Jest współautorką publikacji o charakterze turystyczno-regionalnym, m.in. przewodnika Śladami słynnych Europejczyków. Szlaki piesze w Bolesławcu (2006) i 25 lat Bolesławieckiego Święta Ceramiki (2019). Ostatnio uczestniczyła także w przygotowaniu projektu ceramicznymszlakiem.pl poświęconego dokumentacji fotograficznej naszego regionu.

Wystawy i konkursy (wybór)

2015 5. Wystawa Fotograficzna SF „Camera”, Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

2016 XIX Międzynarodowe Biennale Fotografii Górskiej, Muzeum Karkonoskie, Jelenia Góra

Seminarium „Góry jako inspiracja twórcza”, Książnica Karkonoska, Jelenia Góra/Przesieka