6 Bolesławów ponownie w Bolesławcu!!!

21 sierpnia 2010 roku, podczas Święta Ceramiki do obiegu wszedł Dukat Miejski 6 Bolesławów. W tym roku emisja jest w całości poświęcona jubileuszowi 30-lecia istnienia bolesławieckiej Solidarności. Dukaty Miejskie będą funkcjonowały jako lokalny środek płatniczy do 21 sierpnia 2011 roku.
Nakład dukatów wynosi 7 500 sztuk, z czego 5 000 sztuk dukatów zostało wybitych stemplem zwykłym, a 2 500 sztuk – stemplem odwróconym (rewers umieszczony jest „do góry nogami” względem awersu). Na awersie umieszczono wizerunek bolesławieckiego wiaduktu oraz napis „Solidarność”, dzięki czemu podkreślono, z jakiej okazji moneta została wyemitowana. Rewers przedstawia historyczną pieczęć miasta oraz napis „moneta civitatis boleslavensis”.
Dukat Miejski 6 Bolesławów jest również dostępny w ozdobnym blistrze zawierającym informacje i fotografie poświęcone miastu oraz w formie widokówki, na której moneta zamocowana jest na stałe.
Obiegowej emisji 6 Bolesławów towarzyszy emisja kolekcjonerskich dukatów w wersji srebrnej w ograniczonym nakładzie zaledwie 150 sztuk! Dukat srebrny został wykonany z najwyższej próby srebra Ag999 w krążkach o średnicy 28 mm. Każdy dukat srebrny jest opakowany w eleganckie pudełko z nadrukowanym herbem miasta oraz wyposażony został w certyfikat.
Dukaty można nabyć m.in.: w obu budynkach Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14 i Mickiewicza 13.