Zaproszenie na wernisaż wystaw „W poszukiwaniu sztuki, nauki, pasji – absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu 1946-2016” oraz „Jolanta Ajlikow-Czarnecka – artystka, pedagog i metodyk”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystaw „W poszukiwaniu sztuki, nauki, pasji – absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu 1946-2016” oraz „Jolanta Ajlikow-Czarnecka – artystka, pedagog i metodyk”, który odbędzie się *9 czerwca o godz. 15.00 w Archiwum Państwowym w Bolesławcu przy ul. Bankowej.*

Ekspozycja „W poszukiwaniu sztuki, nauki, pasji – absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu 1946-2016” została przygotowana w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia szkoły. Zaprezentowane zostaną na niej sylwetki absolwentów poprzez pryzmat ich działalności artystycznej, naukowej czy szczególnych zainteresowań. Znalazły się tam obrazy, fotografie, batiki, projekty oraz rzeźby, ważną część ekspozycji zajmują publikacje naukowe, opracowania tematyczne oraz wydawnictwa beletrystyczne. Ponadto wystawę dopełnia film, prezentujący szeroko pojętą działalność filmową i muzyczną absolwentów szkoły.

Obok ekspozycji poświęconej absolwentom zaprezentowano także sylwetkę Jolanty Ajlikow-Czarneckiej (1929–2007), wybitnego pedagoga, artystki, która jako nauczyciel zajęć plastycznych wywarła duży wpływ na kolejne roczniki absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego. Wystawa stanowi jedynie wybór bogatego dorobku Jolanty Ajlikow-Czarneckiej. Ważny element ekspozycji stanowią zdjęcia i dokumenty dotyczące pracy artystycznej i dydaktycznej oraz pamiątki uczniów.

W salach Archiwum Państwowego obejrzeć można będzie jeszcze dwie wystawy: „Obraz lokalnego szkolnictwa w materiałach archiwalnych” oraz „Rzeźba Joanny Bruździńskiej”.

Organizatorami ekspozycji są: I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu, Archiwum Państwowe we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.