Zapraszamy na promocję „Rocznika Bolesławieckiego 2012”

*Promocja V edycji „Rocznika Bolesławieckiego”, wydawnictwa poświęconego historii i współczesności Ziemi Bolesławieckiej, odbędzie się 10 lipca 2013 r. (środa), o godzinie 17.00, w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.*

W piątej już edycji „Rocznika Bolesławieckiego” upamiętnione zostały najważniejsze wydarzenia 2012 r. w Bolesławcu i na Ziemi Bolesławieckiej: nadanie Bolesławieckiemu Sanktuarium Maryjnemu tytułu Bazyliki Mniejszej, otwarcie Teatru Starego, zdobycie nagrody na dożynkach centralnych przez wieniec z Kraśnika Dolnego, znaczące imprezy kulturalne. Zaprezentowano w nim sylwetki artystów związanych z naszym miastem: Henryka Baranowskiego – pochodzącego z Bolesławca, cenionego w kraju i za granicą reżysera oraz miejscowych młodych twórców – Mateusza Grobelnego, Magdaleny Olgi Koniecznej, Joanny Mysłek-Michnowskiej i Katarzyny Sas. Zawarto w nim również wspomnienia Franciszka Uścińskiego o założeniu bolesławieckiej szkoły muzycznej. W dziale „In memoriam” opublikowano biogramy zmarłych znanych bolesławian: Stanisława Biardzkiego, płka Włodzimierza Kowalskiego, płka Henryka Wawrzynowicza i dra inż. Tadeusza Zastawnika. Ponadto w „Roczniku” znalazło się wiele innych materiałów i informacji o niedawnej przeszłości i współczesności. Całość jest bogato ilustrowana zdjęciami prezentującymi opisywane postacie i ich dzieła, czy dokumentującymi przytaczane wydarzenia.

Wszyscy zainteresowani, którzy nie będą mogli przybyć na promocję, będą mieli okazję nabyć publikację w bolesławieckich księgarniach, Muzeum Ceramiki i Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej.