logo_projektu-cz_pl_eu_rgb_cropped

Warsztaty „Nauki przyrodnicze w muzeum”

Szanowni Państwo!

Z przykrością informujemy, że z uwagi na niekorzystny rozwój sytuacji epidemicznej jesteśmy zmuszeni do odwołania warsztatów "Nauki przyrodnicze w muzeum". Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się w innym terminie.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla polskich i niemieckich instytucji kultury i oświaty. Warsztaty mają na celu przybliżenie i udoskonalenie naszej oferty muzealnych zajęć edukacyjnych. Pragniemy we współpracy z Państwem realizować programy, które w ciekawy i atrakcyjny sposób będą przybliżały dzieciom i młodzieży wybrane zagadnienia z dziedzin nauk przyrodniczych.

Chcielibyśmy, by zajęcia w formie praktycznych warsztatów wzbogacały treści naszych ekspozycji i poprzez uzupełnienie programu szkolnego stanowiły pomoc w Państwa pracy.

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania oraz wymiany doświadczeń i opinii, które są dla na bardzo istotne.

Kiedy?

15 października 2020, godz. 9.30-15.30

Gdzie?

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

ul. Mickiewicza 13

Warsztaty prowadzone będą w języku niemieckim i polskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie.
Ponieważ część warsztatów może powodować zabrudzenie a także będzie realizowana na zewnątrz, prosimy pamiętać o ubraniu odpowiednim do pogody i treści warsztatów.
Zgłoszenia uczestników z Polski

Anna Puk

a.puk@muzeum.boleslawiec.net

Zgłoszenia przyjmujemy do

5 października 2020

Program warsztatów

godz. 9.30 Rejestracja uczestników

godz. 9.45 Powitanie

godz. 10.00 Krótkie prezentacje i dyskusja na temat pozaszkolnych programów edukacyjnych

Grupa warsztatowa 1

godz. 11.00

warsztaty: wyrób ozdobnych mydełek, świec i kul do kąpieli

obiad

warsztaty: archeologia eksperymentalna – odlewanie w
brązie, toczenie na kole garncarskim, dekorowanie naczyń
ceramicznych

Grupa warsztatowa 2

godz. 11.00

warsztaty: archeologia eksperymentalna – odlewanie w
brązie, toczenie na kole garncarskim, dekorowanie naczyń ceramicznych

obiad

warsztaty: wyrób ozdobnych mydełek, świec i kul do kąpieli

godz. 15.00 Podsumowanie

Partnerzy projektu

Projekt „Nauka jako przygoda” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska–Saksonia 2014–2020.