Wakacje z Muzeum Ceramiki

Wakacje to czas odpoczynku, ale także dobra okazja, aby w przyjemny i ciekawy sposób poznać kulturę oraz historię i zabytki naszego regionu. Pomimo nieczynnych ekspozycji i prowadzenia prac remontowych Muzeum Ceramiki przygotowało w tym okresie rozmaite działania adresowane zarówno do mieszkańców naszego miasta, jak i do turystów. Staraliśmy się, aby były w niej wycieczki, gry miejskie, warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty wakacyjnej.
Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 75 644 00 90

Wycieczki

Gry i zabawy w plenerze

29-30 lipca 2023

Wakacyjny fotomaraton „Z aparatem przez Bolesławiec”

Całodzienna akcja fotograficzna, realizowana w kilku etapach, z rozstrzygnięciem połączonym z prezentacją nagrodzonych zdjęć; działanie przygotowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Fotograficznym „Camera”.

5 sierpnia 2023

Rajd rowerowy im. Leona Piątkowskiego

Razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszamy miłośników turystyki rowerowej na wakacyjny rajd szlakiem im. L. Piątkowskiego – wybitnego regionalisty, krajoznawcy, propagatora turystyki, pioniera powojennych badań nad pomnikami przyrody i zabytkami ziemi bolesławieckiej.

19 sierpnia 2023, godz. 17.00, Ratusz – Sala Rajców

Promocja publikacji dr Magdaleny Gazur „Wokół stołu. Wpływ tradycyjnych technik wytwarzania na współczesne formy użytkowe”

Moderator – dr Barbara Banaś

Rozprawa doktorska M. Gazur, przygotowana pod kierunkiem dr hab. Joanny Teper na Wydziale Ceramiki i Szkła, Wzornictwa Ceramiki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, została uhonorowana II nagrodą w XII edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności Bolesławca.

Terminy do uzgodnienia

Mydło i pachnidło

zajęcia płatne: 15,00 zł/os.

Warsztaty wykonywania ozdobnych mydeł, kul kąpielowych lub świec z wykorzystaniem olejków eterycznych, barwników i dodatków roślinnych, skierowane do dzieci i młodzieży.

Terminy do uzgodnienia

W świecie stempelków

zajęcia płatne: 15,00 zł/os.

Warsztaty dekorowania biskwitów (wstępnie wypalonych naczyń ceramicznych) metodą stempelkową, skierowane do dzieci i młodzieży.

Wycieczki

7 lipca, 21 lipca, 11 sierpnia, 25 sierpnia 2023, godz. 10.00, Punkt Informacji Turystycznej (Rynek 19/21)

Bądź turystą w swoim mieście

Wycieczka piesza z przewodnikiem po Bolesławcu dla dzieci i dorosłych. Przejście trasy i uzupełnienie mapy uprawnia do zdobycia odznaki turystycznej. Wycieczka współorganizowana z MOSiR w Bolesławcu.

Czas trwania: od 60 do 90 minut.

11 lipca, 25 lipca, 1 sierpnia, 29 sierpnia 2023, godz. 11.00, Punkt Informacji Turystycznej (Rynek 19/21)

Wtorkowe zwiedzanie miasta

W planie zwiedzania przewidziano do wyboru następujące trasy:

• Szlak średniowiecznych budowniczych i kopaczy złota,
  • Szlak napoleoński
  • Wielcy Europejczycy w Bolesławcu
  • Szlak architektów i mecenasów
  • Szlak ceramików i rzeźbiarzy

Minimalna liczba uczestników. 5 osób.

Czas trwania: do 60 minut, wymagana wcześniejsza rezerwacja (tel. 75 644 00 90).

16-20 sierpnia 2023

godz. 10.00-18.00

Wystawa członków Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych RP

Gry i zabawy w plenerze

5 lipca, 12 lipca, 19 lipca, 26 lipca, 2 sierpnia, 9 sierpnia, 23 sierpnia, 30 sierpnia 2023

Wakacyjna liga gry w KUBB

Cykliczne spotkania w plenerze połączone z poznawaniem i rozgrywką w wikińską grę zręcznościową dla całej rodziny.

Czas trwania od 60 do 120 minut.

Zajęcia uzależnione od warunków pogodowych..

Codziennie w godz. 10.00-17.00

Punkt Informacji Turystycznej (Rynek 19/21)

Gra terenowa „Na tropie skarbu Rosalii von Bonin”

Chętnych do poszukiwań skarbu zapraszamy do Punktu Informacji Turystycznej. Otrzymacie zestawy z instrukcjami umożliwiającymi indywidualny udział w grze miejskiej. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zagadek gracz otrzyma część odnalezionego skarbu!.