Uroczyste wręczenie nagród w V edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską

17 grudnia 2011 r. o godz. 12.00 w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza w Bolesławcu odbyło się ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród w V edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec obronioną w roku akademickim 2009/2010 i 2010/2011 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce oraz poza jej granicami. W tym roku na konkurs wpłynęło 5 prac o bardzo zróżnicowanej tematyce. Kapituła w składzie *prof. dr hab. Grzegorz Strauchold* (Uniwersytet Wrocławski), *prof. dr hab. inż. Robert Masztalski* (Politechnika Wrocławska), *prof. dr hab. Waldemar Tyc* (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) oraz *Jerzy Zieliński* (Sekretarz Miasta Bolesławiec) i *Jacek Dudyński* (Główny Specjalista w Wydziale Społecznym Urzędu Miasta Bolesławiec) postanowiła przyznać II nagrodę w wysokości 2000 zł Pani *Alicji Karolinie Stempniewicz* za pracę magisterką pt. *„Wykorzystanie środków europejskich przez samorząd lokalny na przykładzie gminy miejskiej Bolesławiec”*, napisaną na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod opieką *dr Jerzego Ładysza*. III nagrodę w wysokości 1000 zł jury przyznało Pani *Agnieszce Smulczyńskiej* za pracę magisterką pt. *„Ocena oddziaływania drogi krajowej nr 4 na rozwój Bolesławca”* napisaną na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej pod opieką *dr inż. Magdaleny Mlek-Galewskiej*. I miejsca nie przyznano. Kapituła postanowiła przyznać dodatkową nagrodę *Pani Kamilli Dudek*, autorce pracy pt. *„Bolesławiec słowem i obrazem malowany”* w postaci publikacji wybranych fragmentów w „Roczniku Bolesławieckim”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz wyroby ceramiczne, promotorzy nagrodzonych prac również nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł.