Uroczysta promocja publikacji „1813-2013. Dwusetna rocznica kampanii napoleońskiej na Śląsku” i wręczenie nagród w VII edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską i promocja publikacji.

17 grudnia 2013 r. o godz. 16.00 w Dziale Historii Miasta Muzeum Ceramiki przy ul. M. Kutuzowa 14 w Bolesławcu odbędzie się uroczysta promocja publikacji „1813-2013. Dwusetna rocznica kampanii napoleońskiej na Śląsku”. Książka zawiera rozszerzone i uzupełnione referaty, wygłoszone na międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej epoce napoleońskiej, która odbyła się w Bolesławcu 6 września 2013 r. Wśród publikowanych, niezwykle interesujących artykułów, znajdziemy teksty naukowców polskich z Wrocławia i Torunia, niemieckich z Königswinter i Heidelbergu oraz rosyjskich z Sankt Petersburga i Smoleńska. Publikację uzupełnia wiele ilustracji czarno-białych i kolorowych, pochodzących m.in. z kolekcji Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Muzeum Artylerii w Sankt Petersburgu, Haus Schlesien w Königswinter-Heisterbacherrott i kolekcji prywatnych. W tematykę napoleońską wprowadzi wszystkich zainteresowanych wykład i prezentacja prof. dr hab. Jerzego Maronia pt. „Wojny napoleońskie w oczach historyków i teoretyków”, a sama publikacja zostanie zaprezentowana przez prof. dr hab. Grzegorza Straucholda.

Podczas spotkania odbędzie się również uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród VII edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec obronioną w roku akademickim 2011/2012 i 2012/2013 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce oraz poza jej granicami.