logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Z bolesławieckiej gliny - 2021

Początki firmy sięgają 2010 r. Hobby, jakim było tworzenie ceramiki, z czasem przerodziło się w rodzinny zakład, który prowadzi działalność w Nowogrodźcu. Produkcja odbywa się z wykorzystaniem autorskich form oraz unikatowych dekoracji, które w świeży i lekki sposób łączą w sobie tradycyjne motywy stempelkowe z artystycznymi malaturami. Szczególną popularnością wśród klientów cieszy się motyw jagody. Ważną częścią oferty firmy są wyroby personalizowane o zróżnicowanym wzornictwie.
W asortymencie przeważa ceramika użytkowa w postaci m.in. kubków, filiżanek, talerzy i wieloelementowych zestawów oraz wyroby pamiątkarskie i dekoracyjne, w tym ponad 100 figurek ceramicznych. Ceramika “Tryni” prowadzi sprzedaż w kraju i na rynkach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Anglii i Irlandii.
Skip to content