Spotkanie autorskie z Janiną Bany Kozłowską

24 stycznia (środa) 2024 r.

Muzeum Ceramiki - Centrum Dawnych Technik Garncarskich

ul. Kutuzowa 14, Bolesławiec

Janina Bany-Kozłowska

Dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza na spotkanie autorskie z Janiną Bany-Kozłowską, jedną z najbardziej znanych projektantek bolesławieckiej ceramiki. Ta wybitna artystka przez 45 lat kształtowała charakterystyczny dla miejscowej kamionki design, po mistrzowsku zespalając wielowiekową tradycję ze współcześnie obowiązującymi trendami w zakresie form i dekoracji. Jest autorką około 1600 form naczyń, które znalazły się w seryjnej produkcji Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”, oraz firmowego logo.