logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Menu

Sala Kina Forum w Bolesławcu już niebawem zamieni się w scenę niecodziennego spektaklu o tematyce historycznej. Przy użyciu technik laserowych zabierzemy Was w ramach projektu “1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta” w interaktywną podróż “Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu”. Wydarzenie rozpoczyna się 29 października 2021 r. o godzinie 18:30.

Wielka Armia Napoleona oraz wojska koalicji antyfrancuskich odcisnęły w historii Bolesławca widoczny do dziś ślad. Spektaklem łączącym elementy obrazu, światła i dźwięku Muzeum Ceramiki opowie o dawnych wydarzeniach i zaprezentuje miejsca w Bolesławcu, które były świadkami doniosłych historii mających wpływ na dzieje całej ówczesnej Europy. Interaktywny spektakl wykorzystujący m.in. nowoczesne technologie laserowe to rzadka okazja, aby w niekonwencjonalny sposób poszerzyć wiedzę o pasjonującej przeszłości regionu i doświadczyć niezapomnianych wrażeń audiowizualnych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc dla widzów będzie ograniczona. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w kasie Kina Forum w Bolesławcu przy pl. Piłsudskiego 1C w godzinach jej otwarcia.

29.10.2021 r., godz./Uhrzeit: 18:30

Kino Forum, pl. Piłsudskiego 1c, 59-700 Bolesławiec

Wstęp wolny / darmowe zaproszenia do odebrania w kasie kina

Eintritt frei / kostenlose Tickets an der Abendkasse

Skip to content