Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zabytki ziemi bolesławieckiej okiem obiektywu”

17 września 2016 r. w Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa 14, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zabytki ziemi bolesławieckiej okiem obiektywu”. Wręczeniu nagród laureatom towarzyszył wykład Grzegorz Sidorowicza na temat „dobrych praktyk” w fotografii współczesnej, zilustrowany bogatą prezentacją multimedialną.
Organizatorami konkursu, zrealizowanego w ramach akcji Europejskie Dni Dziedzictwa, były Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera”.
Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach – profesjonalistów i amatorów. Udział w zawodach wzięło łącznie 22 osoby, po 11 osób w każdej kategorii. Uczestnicy losowali pakiet dwóch reprodukcji starych pocztówek lub zdjęć, ukazujących dawny kształt obiektów lub miejsc z Bolesławca oraz z terenu powiatu bolesławieckiego. Jury w składzie: Anna Puk, Grzegorz Matoryn, Krzysztof Rajczakowski i Grzegorz Sidorowicz oceniało prace po kątem prawidłowego rozpoznania lokalizacji obiektów oraz wartości artystycznej fotografii. Laureatami konkursu zostali:
– w kategorii: amatorzy:
I miejsce: Joanna Stankiewicz-Witek
II miejsce: Wojciech Wróblewski
III miejsce: Kalina Śliwińska

– w kategorii: profesjonaliści:
I miejsce: Krzysztof Łukasiewicz
II miejsce: Krzysztof Jędrzejczyk
III miejsce: Piotr Koza

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera” gratulują zwycięzcom oraz dziękują wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem i wzięcie w nim udziału.