Remont i przebudowa budynku wraz z dziedzińcem Muzeum Ceramiki, Dział Historii Miasta przy ul. Kutuzowa 14 w Bolesławcu I etap – remont elewacji

Projekt nr: 100043019 pn.: „Nowoczesne muzeum – atrakcyjna edukacja transgraniczna”, dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.

Das Projekt Nr.: 100043019 „Das moderne Museum – attraktives und grenzüberschreitendes Bildungsangebot“, wird von der Europäischen Union aus Mitteln Europäischer Fonds für regionale Entwicklung im Rahmen des Operationellen Programms der grenzübergreifenden Zusammenarbeit Sachsen – Polen 2007-2013.

Muzeum Ceramiki we współpracy ze Schlesisches Museum zu Görlitz 1 lipca 2010 r. rozpoczęło realizację projektu „Nowoczesne muzeum – atrakcyjna edukacja transgraniczna”, dofinasowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013 (nr projektu 10004301). Celem przedsięwzięcia jest wdrożenie po obu stronach granicy nowatorskiego systemu edukacji muzealnej, opartego o nowoczesne środki multimedialne i audiowizualne, służącego popularyzacji dorobku kulturowego pogranicza śląsko-łużyckiego. Projekt realizowany będzie do końca 2014 r. W celu podniesienia atrakcyjności obiektu obecnie prowadzony jest I etap prac remontowych siedziby Działu Historii Miasta Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14. Zakres remontu obejmuje wykonanie robót izolacyjne i ociepleniowych ścian piwnic, remont elewacji oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Wykonawcą robót jest bolesławiecka firma: TOL-BUD Jarosław Wręczycki. Termin zakończenia prac planowany jest na listopad 2010.