logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Dolnośląski Festiwal Nauki

Dolnośląski Festiwal Nauki to impreza popularnonaukowa, która odbywa się nieprzerwanie od 1997 r. na przełomie września i października we Wrocławiu i innych miejscowościach regionu. Jest adresowana do wszystkich zainteresowanych nauką, kulturą, sztuką i ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. W atrakcyjnej, zrozumiałej dla odbiorcy formie stara się prezentować osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy. Program festiwalu co roku obejmuje ponad 1 700 wydarzeń: wykłady, pokazy, laboratoria, wycieczki, konkursy, wystawy, warsztaty, gry i happeningi, które przyciągają ok. 150 000 gości. Impreza jest organizowana przez wyższe uczelnie Wrocławia i Polską Akademię Nauk we współpracy z władzami lokalnymi, placówkami oświatowymi, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i firmami prywatnymi.
Koordynatorem działań, realizowanych w Bolesławcu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego. W ramach festiwalu Muzeum Ceramiki od kilku lat zaprasza na prelekcje tematyczne. Dotychczas goście festiwalu mogli uczestniczyć w następujących prezentacjach: “Słoneczne zegary i Układ Słoneczny – pasje bolesławieckiego nauczyciela Richarda Munzky’ego”, “Nauka i technika w służbie wojny. Rozwój broni palnej od XV w. do XIX w.”, “Włoska ceramika w Polsce, polska ceramika we Włoszech”, “My z Napoleonem – drogi Polaków do niepodległości na początku XIX w.”, “Nie tylko pigułki – rola apteki w dawnym mieście”, “Techniki zdobienia ceramiki wczoraj i dziś” oraz “Ewangelicy i Katolicy – nie zawsze wrogowie”.


Skip to content