Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztuce zakończony

W środę, 18 maja br. odbył się finał tegorocznej edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce, noszącego od dwóch lat imię bolesławieckiej artystki i wybitnego pedagoga Jolanty Ajlikow-Czarneckiej. Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych tradycyjnie został przeprowadzony w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym „Zamek Kliczków”, a jego organizatorami były: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr oraz Gimnazjum Samorządowe nr 3. Do tegorocznego finału zakwalifikowało się 25 uczniów szkół podstawowych oraz 26 uczniów gimnazjów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

W pierwszym etapie uczestnicy turnieju rozwiązywali test z wiedzy o sztuce, w drugim – prezentowali umiejętność rozpoznawania dzieł sztuki na podstawie fotografii. W obu częściach położono silny nacisk na znajomość zabytków regionu bolesławieckiego. Zadania nie były łatwe, czego dowodem była duża rozpiętość w punktacji. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Paulina Owerko z SP nr 5 w Bolesławcu, na dalszych pozycjach uplasowali się Szymon Niczyporuk z SP w Nowogrodźcu (II. miejsce) i Klaudia Dzedzej z SP w Kruszynie (III. miejsce). Wyróżnienia przypadły w udziale Patrykowi Oleksy z SP w Nowogrodźcu i Julii Sucheckiej z SP w Kruszynie. W grupie gimnazjalistów najlepsza była Paulina Jarosz z I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu. Drugie miejsce zajął Krzysztof Turbak z Gimnazjum w Nowogrodźcu, a trzecie – ex aequo Kamila Kamińska z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu i Krzysztof Kozicki z I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu. Wyróżnienia w udziale przypadły Hannie Wróblewskiej i Ewie Rejman (obie z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu).

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!