Seniorzy są częstymi gośćmi w naszym muzeum. Niestety, ostatnimi czasy nie mieliśmy zbyt wielu okazji do spotkań ze względu na prowadzone remonty naszych placówek, dlatego tym chętniej włączyliśmy się w organizowane we wrześniu i październiku przedsięwzięcia skierowane do bolesławieckich seniorów.
We wrześniu wzięliśmy udział w projekcie Urzędu Miejskiego w Bolesławcu “Aktywność to zdrowie, a zdrowie to szczęście. Bolesławieckie Dni Seniora” dofinansowanym ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Wsparcia Rad Seniorów na Dolnym Śląsku. W jego ramach mieliśmy przyjemność wcielić się w rolę przewodników po mieście i opowiedzieć tłumnie zebranym wycieczkowiczom o ciekawostkach z historii Bolesławca. Zostaliśmy docenieni przez seniorów nie tylko dobrym słowem, ale także zaproszono nas na uroczyste podsumowanie projektu, podczas którego otrzymaliśmy pamiątkowe dowody wdzięczności za wkład w realizację projektu.
Na początku października wzięliśmy udział w kolejnym wydarzeniu adresowanym do seniorów. W ramach obchodów bolesławieckich Dni Seniora, w sali kinowej BOK-MCC zorganizowano uroczystą galę, jednak zanim otwarto drzwi głównej atrakcji, organizatorzy stworzyli w holu kina Forum specjalną przestrzeń, w której zaaranżowano punkty informacyjne lokalnych jednostek, organizacji oraz urzędów, z którymi na co dzień spotykają się seniorzy. Była to dla gości świetna okazja, aby zdobyć odpowiedzi na nurtujące ich pytania bezpośrednio “u źródła” oraz dowiedzieć się, co ciekawego aktualnie dzieje się w mieście. Wśród zorganizowanych stanowisk znalazł się również punkt obsługiwany przez pracowników Muzeum Ceramiki. Spędziliśmy przy nim miłe chwile na rozmowach z mieszkańcami, którzy z zainteresowaniem dopytywali o szczegóły dotyczące powstawania nowej siedziby Muzeum Ceramiki oraz Centrum Dawnych Technik Garncarskich. Niemałą atrakcją okazała się być zorganizowana przez nas loteria, w której uczestnicy mieli szansę wygrać jedną z publikacji wydanych przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Dla pechowców, którzy nie mieli szczęścia w losowaniu, przygotowaliśmy “deskę ratunkową” w postaci zadania związanego z rozpoznawaniem wyposażenia żołnierskiego epoki napoleońskiej.
Bardzo dziękujemy wszystkim seniorom za miłe spotkania. Cieszymy się, że mogliśmy być z Wami podczas tych okazji.