Od połowy listopada w Muzeum Miedzi w Legnicy prezentowana jest wystawa poświęcona historii bolesławieckiej ceramiki od XV w. współczesność. Na ekspozycji prezentowany jest zbór prawie 300 obiektów pochodzących z kolekcji Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Dobrano je w ten sposób, by pokazać najważniejsze zjawiska, charakterystyczne formy i dekoracje typowe dla bolesławieckiej kamionki. Wielu zwiedzających zaskoczonych było tak szerokim spektrum eksponowanych prac.
Na wystawie zaprezentowano między innymi naczynia archeologiczne z XV-XVII w., dzbany i dzbanki do kawy pokryte szkliwem ziemnym i dekorowane jasnymi nakładkami, charakterystyczne dla bolesławieckiego garncarstwa XVIII-XIX w., wybór naczyń dekorowanych stempelkami z XX-XXI w. oraz prace wybitnych współczesnych projektantów: Bronisława Wolanina i Janiny Bany-Kozłowskiej.
Wystawa w Muzeum Miedzi w Legnicy będzie prezentowana do 30 stycznia 2016 r. To już kolejna ekspozycja, mająca na celu pokazanie w ośrodkach w Polsce i za granicą piękna wyrobów kamionkowych wytwarzanych w Bolesławcu na przestrzeni setek lat. W 2016 i 2017 r. zbiory bolesławieckiego Muzeum będą prezentowane m.in w: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku, Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz w Muzeum Regionalnym w Chojnowie.