logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Kolejna miejska gra historyczna za nami

W ramach programu Erasmus+ realizowanego przez bolesławieckie I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego 28 września gościliśmy grupę kilkudziesięciu uczniów z 5 krajów Europy. Przy wsparciu wolontariuszy z I LO przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy grę miejską, podczas której goście mieli okazję w nieszablonowy sposób poznać lokalne dziedzictwo kulturowe. Wątek przewodni zabawy wpisywał się w ideę realizowanego przez I LO projektu “Dawne szlaki i nowe perspektywy”. Gra prowadzona była w języku angielskim.

Śmiałkowie, podzieleni na cztery drużyny, wyruszyli z mapkami na szlak. Po drodze czekały na nich ciekawe zadania oraz postaci związane z przeszłością Bolesławca. Każdy miał okazję poznać m.in. Martina Opitza i bolesławieckich garncarzy, a także zamienić ostatnie słowo z Michaiłem Kutuzowem. Nie zabrakło chwil refleksji podczas identyfikowania zdjęć powojennego Bolesławca i rozwiązywania zadań na terenie promenady. Wszyscy mieli także możliwość zwiedzenia historycznych wnętrz Pałacu Ślubów w bolesławieckim ratuszu oraz ekspozycji muzealnych Działu Ceramiki oraz Działu Historii Miasta. Różnorodne zadania przypadły do gustu uczestnikom. Szczególną rolę w tworzeniu niepowtarzalnej atmosfery odegrali mistrzowie gry, czuwający nad poszczególnymi etapami rozgrywki.

Był to kreatywnie spędzony czas. Dziękujemy gronu pedagogicznemu I LO – paniom Barbarze Jusypenko i Bognie Łasicy za zaproszenie nas do udziału w tym niezwykle ciekawym przedsięwzięciu. Szczególne podziękowania składamy wolontariuszom – uczniom I LO, którzy wcielili się w postaci z epok, dodając cennego kolorytu całemu wydarzeniu.

Skip to content