logo projektu interreg cz_pl
Strona internetowa wykonana w ramach projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000086 pn „Bolesławiec-Vrchlabí – aktywna transgraniczna współpraca muzeów”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   bilety  |  kontakt | PL | CZ | EN

Menu

Bolesławieckie środowisko fotograficzne

Krzysztof Jędrzejczyk

Amatorsko fotografią zajmuję się od zawsze, była dla mnie doskonałą odskocznią od spraw zawodowych, jak i stresu dnia codziennego. Moim pierwszym aparatem fotograficznym był kultowy DRUH, który otrzymałem w 1958 roku w prezencie od rodziców.

Urodzony w Warszawie Krzysztof Jędrzejczyk związany jest z Bolesławcem od 1975 r. Z zawodu informatyk, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej obecnie jako emeryt realizuje swoje pasje fotograficzne. 

Jest członkiem Stowarzyszenia Fotograficznego “Camera” od momentu założenia grupy w 2010 r. Przez szereg lat pełnił różne funkcje w zarządzie angażując się w jego działalność. Związany jest także z grupą twórczą “Bulle Głowy Tim”, w ramach której przedstawiał swoje prace wykonane techniką otworkową podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO 2019 w Jastrzębiu Zdroju oraz w Galerie města Přerova w Czechach. 

Zdjęcia Krzysztofa Jędrzejczyka można było do tej pory oglądać również podczas wystaw m.in. w Galerii “Klatka” we Lwówku Śląskim oraz podczas wystaw i przeglądów organizowanych przez SF “Camera”, były one także nagradzane w licznych konkursach.

 

Wystawy oraz konkursy (wybór):

2011 1. Doroczna Wystawa fotograficzna SF “Camera”, Galeria “Długa”, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Bolesławiec

2013 Konkurs fotograficzny „Cztery pory roku”, Urząd Miasta Bolesławiec i SF „Camera”, I miejsce w kat. „Wiosna”

3. Doroczna Wystawa fotograficzna SF “Camera”, Galeria BOK-MCC, Bolesławiec

“Orle 2012”, Galeria BOK-MCC, Bolesławiec

2014 4. Doroczna Wystawa fotograficzna SF „Camera”, Galeria BOK-MCC, Bolesławiec

Konkurs fotograficzny „Cztery pory roku”, Urząd Miasta Bolesławiec i SF „Camera”, I miejsce w kategorii „Lato”

Konkurs fotograficzny oraz wystawa „Wyjątkowe miejsca w moim mieście”, BOK-MCC, Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł”, III miejsce

2015 Wystawa pokonkursowa “Nowe oblicze Bolesławca – kultura, sport, gospodarka”, CIK “Orzeł”, I miejsce w kat. “Bolesławiec”

5. Wystawa Fotograficzna SF „Camera”, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

2016 Konkurs fotograficzny „Zabytki ziemi bolesławieckiej okiem obiektywu”, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera”, II miejsce w kat. profesjonaliści

Wystawa “Miejsca opuszczone”, CIK „Orzeł”

2017 “Dírkové fotografie”,Galerie města Přerova

6. i 7. Doroczna Wystawa SF „Camera”, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

„Lwówek i okolice” – wystawa zbiorowa Grzegorz Matoryn, Grzegorz Sidorowicz, Krzysztof Jędrzejczyk, Galeria “Klatka”, Lwówek Śląski

2019 9. Doroczna Wystawa SF „Camera”, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

VIII Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO, Jastrzębie Zdrój

2020 10. Doroczna Wystawa Fotograficzna SF „Camera”, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

2021 Wystawa poprojektowa “Projekt Dolny Śląsk – wczoraj – dziś – jutro”, BOK-MCC

Skip to content