Bolezlauez – Bunzlau – Bolesławiec – Mariusz Olczak o historii miasta​

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, zaprasza na wykład historyka-archiwisty i dokumentalisty Mariusza Olczaka, zatytułowany „Bolezlauez – Bunzlau – Bolesławiec. Spojrzenie w historyczną przestrzeń miasta”, który odbędzie się 5 maja 2022 r. (czwartek) o godz. 19.00 w Dziale Historii Miasta (ul. Kutuzowa 14).

5 maja 2022
Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta
ul. Kutuzowa 14

Mariusz Olczak (ur. w Bolesławcu) jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Ukończył studia magisterskie na kierunku historia ze specjalizacją archiwalną w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Od blisko 25 lat związany jest zawodowo z Archiwum Akt Nowych w Warszawie. Od 2016 r. zastępca dyrektora AAN ds. informacji naukowej, udostępniania i archiwów społecznych, a od 2020 r. dyrektor tej instytucji. Autor książek i publikacji dotyczących Polskiego Państwa Podziemnego i Dolnego Śląska, m.in. Bolesławca, Nowogrodźca, Osiecznicy, Kliczkowa i Grodźca.
Zapraszamy serdecznie pasjonatów i miłośników lokalnej historii.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny