Bożena Mazurkiewicz

Bolesławieckie środowisko artystyczne – Bożena Mazurkiewicz

...przez uchylone Drzwi - zagląda Zdumienie... patrząc przezroczystym, wzrokiem pyta o Imiona ukrytych Myśli moich…
Bożena Mazurkiewicz

Bożena Mazurkiewicz urodziła się w Bolesławcu. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Uzyskała dyplom z pedagogiki sztuki i rysunku w pracowni prof. Joanny Imielskiej, który uzupełniła aneksem w pracowni rzeźby Jacka Jagielskiego. Jest artystką o szerokim wachlarzu zainteresowań i umiejętności. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, fotografią, grafiką, rysunkiem i projektami kulturalno-artystycznymi.

Z twórczością artystki można zapoznać się bliżej na jej stronie internetowej: bmazurkiewicz.pl

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Bożeną Mazurkiewicz nagranego przez Telewizję Łużyce w ramach cyklu “W świecie pasji”:

WYSTAWY

2006 Prezentacja pracy rzeźbiarskiej powstałej w II Pracowni Rzeźby (Katedra Interdyscyplinarna Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu), Galeria “ON”, Poznań

Wystawa w ramach IX Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, Galeria “ARS”, Poznań

2007 “Zobaczyć, poczuć, dotknąć” – integracyjna wystawa prac studentów Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej należących do Stowarzyszenia Niewidomych i Słabowidzących “Ognik”, Galeria ASP, Poznań

Prezentacja Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu, Galeria w Ratuszu, Leszno

Prezentacja prac I Pracowni Rysunku (Katedra Interdyscyplinarna Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu) prof. Joanny Imielskiej, Galeria “VICTUS”

Wystawa końcoworoczna studentów ASP w Poznaniu

4 Edycja Konkursu Samsung Art. Master i aukcja charytatywna, Warszawa

2008 Wystawa fotografii, Galeria “7 niebo”, Lubań

Wystawa fotografii, Galeria “Długa” BOK, Bolesławiec