Weekend pod znakiem Leona Piątkowskiego

Leon Piątkowski, wybitny regionalista i znawca przyrody, to niezwykle ciekawa i ważna dla ziemi bolesławieckiej postać. Z okazji 100. rocznicy jego urodzin przygotowano szereg ciekawych atrakcji.

Serdecznie zapraszamy już w piątek 23 września na spotkanie poświęcone dorobkowi i działalności L. Piątkowskiego, które odbędzie się w sali konferencyjnej BOK-MCC o godz. 18:00.

Sobota i niedziela to z kolei czas dla turystów pieszych i rowerowych, którzy chcieliby przemierzyć ziemię bolesławiecką śladami naszego bohatera.

Przy okazji warto odwiedzić Punkt Informacji Turystycznej (Rynek 19/21), w którym czekacją na Państwa dwie wystawy: “Leon Piątkowski. Podróżnik – krajoznawca – przyrodnik – badacz i odkrywca” oraz “Turystyka i krajoznawstwo zamknięte w odznakach”.

Wydarzenia zostały przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu we współpracy z Muzeum Ceramiki w ramach projektu

“Poznaj Ziemię Bolesławiecką. Euroregionalny rajd pieszy i rowerowy szlakami Leona Piątkowskiego”,

którego partnerami są Gmina Miejska Bolesławiec oraz Tělovýchovná jednota Stadion Nový Bor, z.s.

Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Zapraszamy do udziału i życzymy wspaniałych wrażeń!

100-lecie urodzin wielkiego regionalisty

Dowiedz się więcej o Leonie PIątkowskim