Warsztaty stempelkowe w Policach n. Metuji

W ramach realizacji projektu ,,Via Fabrilis – szlak tradycji rzemieślniczych” od miesięcy dzieje się u nas dużo dobrego. Pamiętacie warsztaty malowania na szkle prowadzone przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej w czasie Europejskiej Nocy Muzeów w Dziale Ceramiki? Może ktoś z Was brał udział w tegorocznych warsztatach prowadzonych przez Městské muzeum v Jaroměři podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki w Dziale Historii Miasta? Również i my odwiedzamy naszych partnerów projektowych, prowadząc warsztaty. Podczas minionych wakacji sztukę dekorowania ceramiki metodą stempelkową przybliżaliśmy podczas akcji Kvíčerovská pouť 2022 w czeskich Policach n. Metuji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z Muzeum w Jaromierzu za pomoc w prowadzeniu warsztatów i serdeczne przyjęcie oraz gospodarzom Starej Szkoły, niezwykłego miejsca o charakterze muzealnym, gdzie mieliśmy okazję realizować nasze działania.