Ferie w Muzeum Ceramiki

W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci oraz młodzież do udziału w warsztatach ceramicznych, plastycznych i archeologicznych. Pod okiem muzealnych edukatorów uczestnicy nauczą się wykonywać między innymi karnawałowe maski i glinozaurowe miseczki oraz dowiedzą się, jak archeolog udziela „pierwszej pomocy” wydobytym z ziemi zabytkom.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Warunkiem odbycia się zajęć jest zebranie 10-osobowej grupy. Dzieci poniżej 10. roku życia mogą uczestniczyć w zajęciach tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna. Dzieci w wieku powyżej 10 lat mogą uczestniczyć w zajęciach pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody opiekuna prawnego na udział w zajęciach i opcjonalnie na samodzielny powrót do domu.

Warsztaty prowadzone będą stacjonarnie. W razie zaostrzenia reżimu sanitarnego organizator dopuszcza zmianę formy zajęć lub ich odwołanie. W czasie pandemii w pomieszczeniach obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Zajęcia będą odbywały się w formie jednorazowych spotkań codziennie przez dwa tygodnie ferii

w Punkcie Informacji Turystycznej (Rynek 19/21).

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:

poczta@muzeum.boleslawiec.net

Ceramiczna maskarada

Podczas zajęć uczestnicy będą wykonywać mini-maski z wykorzystaniem dawnych technik lepienia z gliny.

Grupa wiekowa: 3,5-15 lat

31 stycznia – 4 lutego, godz. 9.00-10.00

Archeolog – detektyw przeszłości

Warsztaty prezentujące tajniki pracy archeologa; uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda stanowisko archeologiczne, jak udzielić „pierwszej pomocy” zabytkom i kto może prowadzić badania w terenie; w trakcie zajęć będzie można samodzielnie odkrywać zabytki na mini-stanowiskach archeologicznych.

Grupa wiekowa: 5-15 lat

31 stycznia, 8 i 11 lutego, godz. 11.00-12.00

Tematyczne zwiedzanie miasta

Wycieczki po indywidualnie ustalonej trasie tematycznej z uwzględnieniem najciekawszych bolesławieckich zabytków architektury; zajęcia w plenerze dostosowane do wieku grupy.

Grupa wiekowa: 3,5-15 lat

1, 3 i 10 lutego, godz. 11.00-12.00

Bal maskowy czas zacząć

Zajęcia plastyczne organizowane tradycyjnie w okresie karnawału. Uczestnicy stworzą kolorowe maski, idealne na bal przebierańców, z wykorzystaniem przygotowanych szablonów i materiałów plastycznych – papieru, bibuły, tkanin, cekinów itd.

Grupa wiekowa: 3,5-12 lat

2, 4 i 9 lutego, godz. 11.00-12.00

Glinozaury

Zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonywać będą gliniane miseczki w kształcie dinozaurów.

Grupa wiekowa: 7-15 lat

7-11 lutego, godz. 9.00-10.00

W zimowym klimacie

Kreatywne warsztaty plastyczne, ; podczas których uczestnicy wykonają przestrzenne zimowe pejzaże zamknięte w przezroczystych kulach.

Grupa wiekowa: 6-12 lat

7 lutego, godz. 11.00-12.00