Bolesławieckie środowisko fotograficzne

Piotr Sadowski

Z wykształcenia informatyk o szerokim spektrum zainteresowań. Fotografią zajmuje się od 2014 r. W 2015 r. dołączył do działającego w Bolesławcu Stowarzyszenia Fotograficznego “Camera”. W latach 2017-2018 pełnił funkcję instruktora w pracowni fotograficznej w Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł”. Jego prace prezentowano na licznych wystawach zbiorowych, jest współtwórcą m.in. wystawy “Więź” ukazującej w formie fotoreportażu terapeutów i pacjentów bolesławieckiej przychodni “Provita” podczas sesji terapeutycznych. Brał udział w międzynarodowych fotograficznych projektach. Debiutancką wystawą indywidualną P. Sadowskiego był prezentowany w 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Wiedzy w Bolesławcu zbiór zdjęć zatytułowany “Szépasszony”.

Wystawy i Konkursy (wybór):

2014 Maraton Fotograficzny, Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera”, wyróżnienie

2015 “Miejsca opuszczone”, Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł”, Bolesławiec

2017 “Panoptikum”, Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł”, Bolesławiec

“Karuzela życia”, Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł”, Bolesławiec

“Porter”, Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł”, Bolesławiec

Wystawa w ramach projektu “Polsko – czeskie impresje fotograficzne. Bolesławiec – Trutnov 2017”, kino Vesmir, Trutnov

2018 “Niskobudżetowe reprodukcje z elementem fantastycznym”, Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł”, Bolesławiec

Wystawa w ramach projektu “Ceramika – Europejskie dziedzictwo kulturowe w fotografii”, Galeria Miejska, Trutnov

„Wielkie formaty”, 8. Doroczna Wystawa SF Camera, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

2019 Wystawa fotografii “Więź” z okazji 25-lecia NZOZ PROVITA, wystawa fotografii Iwony Champlewskiej i Piotra Sadowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy, Bolesławiec

9. Doroczna Wystawa SF „Camera”, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu