Przygotujcie się na prawdziwą napoleońską przygodę w Bolesławcu!

Dwa bagnety, dwie strony historycznego konfliktu czekają na to, żebyście je poznali... na własnej skórze.
18 września 2021 r.
okolice Rynku
Chcecie zdobyć kapelusz Napoleona? A może przejąć talary z kasy generała Brun?

Macie niepowtarzalną szansę dokonania historycznych czynów! Wypatrujcie w okolicy bolesławieckiego rynku osób w historycznych strojach. Jeśli traficie na którąkolwiek z nich, nie zastanawiajcie się – podejdźcie do niej i spróbujcie się w wyzwaniu z epoki, jakie Wam zaproponuje.

Przygotujcie się m.in. na sprawdzian własnej spostrzegawczości, sprawności fizycznej oraz intelektualnej, odświeżcie także umiejętności artystyczne. Pracownicy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz wolontariusze przygotowali dla Was ekscytujące zadania. Za ich wykonanie otrzymacie nagrodę oraz wskazówki, jak odnaleźć kolejne miejsca z nagrodami do zdobycia. W puli nagród przewidzieliśmy m.in. kilkanaście rodzajów limitowanych certyfikowanych figurek żołnierzy armii napoleońskiej oraz kilka innych ciekawych rzeczy nawiązujących do epoki.

Nie zabraknie pasjonujących historii, które tego dnia ożyją i przeniosą Was w czasie do pasjonujących wydarzeń, które miały miejsce w Bolesławcu w epoce Napoleona.

Zabawa przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i rodzin.

Osoby poniżej 16 roku życia zobowiązane są do dostarczenia bezpośrednio przed rozpoczęciem gry zgody wypełnionej przez opiekuna prawnego.

Formularz zgody można pobrać tutaj lub otrzymać w dniu wydarzenia w punktach gry.

Widzimy się w 1813!

Przykładowe nagrody do zdobycia: