70 lat I Liceum Ogólnokształcącego – gorąca prośba do absolwentów szkoły.

W październiku 2016 r. mija 70. rocznica powstania I Liceum Ogólnokształcącego – najstarszej szkoły średniej w Bolesławcu. W ramach obchodów jubileuszu grono pedagogiczne szkoły oraz pracownicy Muzeum Ceramiki przygotowują wystawę zatytułowaną „W poszukiwaniu sztuki, nauki, pasji – absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu 1946–2016”, poprzez którą chcą uhonorować osoby, które po ukończeniu placówki osiągnęły wybitne sukcesy na polu naukowym i artystycznym, rozwinęły swoje zainteresowania, stały się znane i rozpoznawalne nie tylko w środowisku lokalnym, ale też na arenie ogólnopolskiej czy międzynarodowej. Wernisaż ekspozycji planowany jest w Dziale Historii Miasta Muzeum Ceramiki 14 października 2016 r.

W związku z przygotowaniami do wystawy organizatorzy zwracają się z gorącą prośbą do absolwentów szkoły, którzy chcieliby zaprezentować swoje osiągnięcia na polu: naukowym, artystycznym (twórczość plastyczna, projektowa, literacka lub z zakresu sztuk audiowizualnych), a także wyjątkowe hobby – o dostarczenie do Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14 materiałów, które mogłyby zostać pokazane na wystawie. Ostateczny termin przyjmowania prac upływa 30 czerwca 2016 r.

Ponadto prosimy także o kontakt osoby, które posiadają informacje o absolwentach szkoły, których sylwetki mogłyby zostać przedstawione na wystawie. Wielu z nich opuściło Bolesławiec, mieszka za granicą, a kontakt z nimi jest obecnie utrudniony. Wiedza na ich temat będzie dla organizatorów bezcenna.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci przekazania informacji prosimy o kontakt z:
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, na adres e-mail: poczta@muzeum.boleslawiec.net lub a.bojanowska@muzeum.boleslawiec.net, telefonicznie pod numerem: 75 644 22 00 lub osobiście w Dziale Historii Miasta Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14,
lub I Liceum Ogólnokształcącym, na adres e-mail: wicedyrektor@lo.boleslawiec.pl, telefonicznie pod numerem 75 732 3193 lub osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Tyrankiewiczów 11.

Serdecznie dziękujemy za pomoc.