Zwiedzaj z głową! – zagadki i łamigłówki w muzeum

Nawet przedszkolaki potrafią wymienić rzeczy, których powinno się wystrzegać podczas zwiedzania. Dla równowagi postanowiliśmy zapytać:
Co można robić w muzeum?
Dzieci zwiedzające Muzeum Ceramiki mają już swoją odpowiedź:
dobrze się bawić!

Zdajemy sobie sprawę, że na uśmiech i zadowolenie najmłodszych trzeba zasłużyć. Na szczęście nasi przewodnicy wiedzą, jak zainteresować nawet najbardziej kapryśnego gościa i korzystają z tej wiedzy z pełną premedytacją.

Podczas zwiedzania ekspozycji grupy dziecięce stają się uczestnikami zabaw i procesów interakcyjnych, które angażują odbiorców łącząc treści merytoryczne z rozwojem kompetencji miękkich.

Atrakcyjne warsztaty i specjalne formy oprowadzania to nie wszystko. Zapraszamy Was, zarówno rodziny i grupy zorganizowane, do wypróbowania naszego najnowszego pomysłu, który pozwoli Wam z jeszcze większą satysfakcją spędzić czas w przestrzeni wystawy “Produkcja rzemieślnicza w Jaromierzu”. Czekają na Was ciekawe zadania i łamigłówki, które w niecodzienny sposób przybliżą tajemnice rzemiosł całej rodzinie.

Wystawę można zwiedzać bezpłatnie do początku grudnia.

Darmowe zestawy zagadek do samodzielnego rozwiązania znajdują się przy wejściu do sali.

Życzymy dobrej zabawy!

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne