Konferencja podsumowująca projekt „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta“

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych historią do wzięcia udziału w konferencji online podsumowującej projekt „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta“. Spotkanie, organizowane przez Muzeum Ceramiki i Landesamt für Archäologie Sachsen, to świetna okazja, aby bez wychodzenia z domu zapoznać się z wynikami badań naukowych przeprowadzonych w ramach projektu, które przybliżą wspólną historię tego obszaru, w tym także Bolesławca. Konferencja obejmować będzie trzy bloki wykładowe, w których odczyty wygłoszą specjaliści w swoich dziedzinach.

Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2021 r. w godzinach od 9:00 do 16:00.

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią Covid-19, wydarzenie zostanie zrealizowane w trybie online przy użyciu aplikacji ZOOM i będzie tłumaczone symultanicznie na język niemiecki i polski.

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenie chęci swojego uczestnictwa mailem na adres: poczta@muzeum.boleslawiec.net najpóźniej do 7 grudnia 2021 r.

Zgłoszone osoby otrzymają 8 grudnia 2021 r. link z dostępem do telekonferencji oraz dodatkowe dane identyfikacyjne (w przypadku korzystania z aplikacji mobilnej), umożliwiające bezpieczne zalogowanie. Tylko na tej podstawie będzie można zostać włączonym do grona uczestników wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Projekt „1000 lat Górnych Łużyc – ludzie, grody, miasta” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.
Das Projekt „1000 Jahre Oberlausitz – Menschen, Burgen, Städte“ wird von der Europäischen Union aus Mitteln des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Kooperationsprogramms INTERREG Polen – Sachsen 2014-2020 finanziert.