Z bolesławieckiej gliny

Przedstawiamy
lokalnych
producentów

Największy i najpiękniejszy festiwal ceramiczny w Polsce – 27. Bolesławieckie Święto Ceramiki 2021 – zbliża się wielkimi krokami. W tym roku rozpocznie się w środę 18 sierpnia i potrwa 5 dni. Dla wszystkich miłośników ceramicznych wyrobów będzie to bez wątpienia wielkie święto, podczas którego, oprócz tradycyjnych targów ceramicznych, czeka na nich wiele atrakcji podkreślających charakter festiwalu.

Muzeum Ceramiki przygotowało z tej okazji szereg interesujących działań i wydarzeń, o których więcej opowiemy wkrótce. Szczególnej uwadze polecamy wystawę „Z bolesławieckiej gliny – prezentacja współczesnych zakładów ceramicznych działających na terenie Ziemi Bolesławieckiej‟. Kontynuuje ona ideę przekrojowego pokazywania osiągnięć współczesnych twórców ceramiki z regionu bolesławieckiego, zapoczątkowaną w sierpniu 2016 r. wystawą w naszym muzeum. Tegoroczna wystawa powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ceramicznych RP w ramach projektu „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych‟.

Do jej odwiedzenia postanowiliśmy zachęcić Państwa cyklem postów przybliżających działalność poszczególnych zakładów, który rozpoczniemy już jutro.

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne