Fotomaraton 2021

Wyniki fotomaratonu “Z aparatem przez Bolesławiec”

W sobotę 24 lipca 2021 r. odbył się pięciogodzinny fotomaraton „Z aparatem przez Bolesławiec”. Zadanie polegało na wykonaniu 5 zdjęć będących swobodną interpretacją 5 tematów, które uczestnicy otrzymywali co godzinę. W wydarzeniu wzięło udział dwunastu miłośników fotografii. Zgłoszone zdjęcia oceniało trzyosobowe jury w składzie: Janusz Moniatowicz – artysta fotografik, członek SPAF (przewodniczący), Anna Bober-Tubaj – dyrektor Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Renata Werla-Czochara – zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta Bolesławiec. Obrady jury odbyły się w formule online. Prace oznaczone numerami oceniano w obrębie poszczególnych tematów i na tej podstawie wyłoniono zwycięzcę fotomaratonu. Szczególną uwagę zwracano na kreatywność, oryginalność oraz indywidualne podejście do realizowanego tematu.

Zwycięzcą fotomaratonu została Julia Drzewiecka, której prace uznano za najlepsze w 3 z 5 tematów (Sztuka i ceramika na ulicach miasta, Kobieta w mieście, Portret fotografa). W pozostałych tematach najwyżej oceniono fotografie: Andrzeja Pękały (Autorska interpretacja numeru startowego) i Arkadiusza Wojtowicza (Na dłuuuugim czasie).

Przyznano również trzy nagrody specjalne, które otrzymali: Maja Wojtowicz (najmłodsza uczestniczka fotomaratonu), Ida Paluszczyszyn (za zdjęcie wykonane w temacie Na dłuuuugim czasie) oraz Piotr Koza (za spójny charakter zgłoszonych do konkursu fotografii oraz wysoki poziom artystyczny zdjęć).

Nad przebiegiem fotomaratonu czuwali przedstawiciele organizatorów: Grzegorz Sidorowicz (SF „Camera”) i Barbara Glinkowska (Muzeum Ceramiki w Bolesławcu).

Nagrodę główną oraz nagrody za realizację 5 tematów ufundowało Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Fundatorami nagród specjalnych byli: Gabinet Kosmetyczny Interkosmetyka, Jerzy Żydki oraz Grzegorz Sidorowicz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i serdecznie gratulujemy laureatom!

Autorska interpretacja numeru startowego

Najlepsze zdjęcie - Andrzej Pękała

Sztuka i ceramika na ulicach miasta

Kobieta w mieście

Na dłuuugim czasie

Najlepsze zdjęcie - Arkadiusz Wojtowicz

Portret fotografa

Uprzejmie informujemy,

że w dniach 30-31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

wszystkie nasze placówki są nieczynne