Naczynia z trzech największych bolesławieckich zakładów ceramicznych prezentowane są na prestiżowych wystawach stałych w Muzeach Narodowych w Warszawie i Wrocławiu.
W 2017 r. MN w Warszawie otworzyło Galerię Polskiego Wzornictwa. Na 300 m2 zaprezentowano wybór z kolekcji liczącej 25 000 obiektów. Pośród wybranych eksponatów znalazły się naczynia powstałe w Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec” i „Ceramice Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego. Są to elementy serwisu „Ami” zaprojektowanego w l. 80. XX w. przez Janinę Bany-Kozłowską (główną projektantkę ZC „Bolesławiec” w l. 1999-2019) i naczynia z tradycyjną dekoracją stempelkową autorstwa Bronisława Wolanina (kierownika artystycznego „Ceramiki Artystycznej” w l. 1964-2012).
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu w 2018 r. udostępniono interaktywną wystawę stałą zatytułowaną “Cudo-Twórcy”. W części poświęconej powojennemu wzornictwu przemysłowemu nie zabrakło bolesławieckiej kamionki. Na ekspozycji pokazano przedmioty powstałe w „Ceramice Artystycznej”, a wśród nich wazony o klasycznych formach projektu Bronisława Wolanina, w subtelnych szkliwach craquelé opracowanych przez Andrzeja Skowrońskiego. Na wystawie znalazły się również wyroby Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura”. Oprócz kolekcji „Roses” opracowanej przez główną projektantkę – Magdalenę Gazur – w 2018 r. prezentowane są również zestawy z kolekcji „Polski stół” przygotowanej w 2015 r. we współpracy z Hutą Szkła Kryształowego „Julia” z Piechowic i „Porcelaną Krzysztof” z Wałbrzycha. Obie wystawy można zobaczyć w Internecie:
Muzeum Narodowe we Wrocławiu – wystawę przygotował zespół kuratorów w składzie: Anna Maga, Anna Demska, Kaja Muszyńska i Anna Frąckiewicz.
Muzeum Narodowe w Warszawie – wystawę przygotował zespół kuratorów w składzie: Barbara Banaś, Małgorzata Korżel-Kraśna i Dorota Róż-Mielecka.